1. Uczniowie
  2. Nauczyciele
  3. Rodzice
  4. Pedagog
  5. Świetlica
  6. Biblioteka
  7. Pawłów
  8. SKO
  9. Akcje
  10. Sport
  11. e-Dziennik
 

 

X GMINNE BIEGI EKOLOGICZNE

X Gminne Biegi Ekologiczne „Pamięć, Sprawność, Radość” o Puchar Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny

W biegach wzięli uczniowie ze szkół: Zespół Szkół w Lisznie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kaniem, Niepubliczna Szkoła w Wólce Kańskiej, Zespół Szkół w Pawłowie, Szkoła Filialna w Krasnem. Zawody zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „Start Pawłów” przy Zespole Szkół w Pawłowie, którego prezesem jest p. Bogumiła Kalińska

Wyniki:

Przedszkole:

I.             Dominik Psuja (SP Pawłów)

II.           Paweł Matwiejczuk (SP Krasne)

III.          Oliwia Liśkiewicz (SP Pawłów)

Klasy I-II SP:

I.             Daniel Hauzer (SP Liszno)

II.           Bartosz Psuja (SP Pawłów)

III.          Łukasz Bara (SP Pawłów)

Klasa III Dziewczęta:

I.             Nikola Miszczuk (NSP Kanie)

II.           Karolina Kuchta (SP Liszno)

III.          Amelia Papurzyńska (NSP Wólka Kańska)

Klasa III Chłopcy:

I.             Kacper Kruk (NSP Kanie)

II.           Jakub Perfunowski (SP Liszno)

III.          Mateusz Frania (SP Liszno)

Klasy IV-V Dziewczęta:

I.             Aleksandra Jóźwicka (SP Liszno)

II.           Paulina Dyniec (SP Pawłów)

III.          Dominika Brodaczewska  (SP Pawłów)

Klasy IV-V Chłopcy:

I.             Dawid Lisica (SP Liszno)

II.           Kacper Raszyński (SP Pawłów)

III.          Mateusz Mielniczuk (NSP Kanie)

Klasa VI Dziewczęta:

I.             Wiktoria Hauzer (SP Liszno)

II.           Weronika Kwiatkowska (SP Liszno)

III.          Klaudia Szokaluk (SP Liszno)

Klasa VI Chłopcy:

I.             Mateusz Sokaluk (SP Liszno)

II.           Witold Słaby (SP Liszno)

III.          Przemysław Humeniuk (NSP Kanie)

Klasy I-II gimnazjum Dziewczęta:

I.             Natalia Szokaluk (Gim. Liszno)

II.           Weronika Dyniec (Gim. Pawłów)

III.          Dominika Kosmowska (Gim. Liszno)

Klasy I-II gimnazjum Chłopcy:

I.             Przemysław Studziński (Gim. Pawłów)

II.           Patryk Podlipny (Gim. Pawłów)

III.          Krystian Kister (Gim. Pawłów)

Klasa III gimnazjum Dziewczęta:

I.             Aleksandra Dudek (Gim. Pawłów)

II.           Angelika Zając (Gim. Pawłów)

III.          Patrycja Woźniak (Gim. Liszno)

Klasa III gimnazjum Chłopcy:

I.             Damian Szaba (Gim. Pawłów)

II.           Mateusz Pyda (Gim. Liszno)

III.          Gabriel Kędzierski (Gim. Liszno)

Punktacja ogólna:

Szkoła Podstawowa:

I.             Szkoła Podstawowa w Lisznie

II.           Szkoła Podstawowa w Pawłowie

III.          Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kaniem

Gimnazjum:

I.             Publiczne Gimnazjum w Pawłowie

II.           Publiczne Gimnazjum w Lisznie

 

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2016/2017

Mozna już powoli przeglądać oferty edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa.

Drodzy Gimnazjaliści!!!

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór.

W jednej bazie tego systemu znajdziecie prawie 500 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego, z następujących miast i powiatów:

Miasta: Biała Podlaska, Chełm, Lublin; Powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, łukowski, opolski, parczewski, puławski, rycki, włodawski, zamojski;

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie bardzo dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania wniosków będzie trwał od 25 kwietnia br. do 23 czerwca br.

Jeśli Wasze macierzyste gimnazjum wprowadzało dane osobowe kandydatów powinniście otrzymać w nim login i hasło do swojego konta. Jeśli gimnazjum nie zakładało dla Was konta powinniście to zrobić samodzielnie, zapamiętując login, jaki zostanie Wam nadany w systemie i ustalone przez siebie hasło. Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikami, które są umieszczone w zakładce ,,Przewodnik". Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją. Pierwszy z przewodników przeznaczony jest dla kandydata rejestrowanego przez gimnazjum, a drugi dla kandydata rejestrującego się samodzielnie. W zakładce ,,Oferta szkół" zawarto opisy poszczególnych szkół i oddziałów. Z pewnością te informacje pozwolą Wam na bardziej świadome podejmowanie decyzji, co do wyboru szkół, do których będziecie kandydować.

Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednej z nich.

Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane.

W zakładce ,,Gimnazja" znajdziecie wykaz gimnazjów, które wprowadzają dane osobowe kandydatów – brak gimnazjum na tej liście oznacza, że kandydat musi samodzielnie założyć swoje konto w systemie naboru.

W zakładce ,,Statystyki" zawarte są informacje o ilości osób, które wybrały dany oddział w swoich preferencjach (liczby te są uaktualniane na bieżąco).

Dane w pozostałych zakładkach umieszczane będą w późniejszym etapie rekrutacji.

Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji.

Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników edukacyjnych na zakończenie gimnazjum oraz realizacji wytyczonych celów.

 

Konkurs literacki

Uczennice Zespołu Szkół w Pawłowie – Weronika Błaziak i Aleksandra Holuk (obie z III klasy gimnazjum) wzięły udział w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Święty Mikołaj w oczach współczesnych dzieci i młodzieży – i Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty.  Do konkursu przystąpiło 68 uczniów z 48 gimnazjów, szkół i placówek wychowania pozaszkolnego  z  10 województw .

Obie uczennice zostały wyróżnione - Weronika Błaziak zdobyła stypendium, natomiast Aleksandra Holuk otrzymała tablet.

Konkurs miał formę poetycką (wiersz) lub prozatorską (opowiadanie). Prace literackie miały na celu przywrócenie właściwego wizerunku św. Mikołaja wypaczonego przez współczesne media i działania komercyjne. W pracach należało zwrócić uwagę, że postać św. Mikołaja nie jest symbolem mitów, legend i bajek ani postacią magiczną przychodzącą w Święta Bożego Narodzenia z Laponii z koszem coca-coli, ale prawdziwą, historyczną osobą rodem z Azji Mniejszej (z Myry). Jest to  święty, który zachęca do dobroczynności, wrażliwości na los innych ludzi, na życzliwość przez cały rok, dzielenie się darami ze wszystkimi w potrzebie.

Do konkursu uczennice przygotowała pani Joanna Herman – nauczyciel religii w Zespole Szkół w Pawłowie.

Finał konkursu odbędzie się 5 grudnia w Parafii św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie. Wtedy nastąpi wręczenie nagród.

"Drugie zdrowe śniadanie"

Sale lekcyjne zamieniły sie na chwilę w „wielki warzywny bufet”. Uczniowie z wielkim przejęciem  i zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania smacznych, zdrowych i pięknych kanapek oraz innych zdrowych dań. Dzieci prześcigały się w pomysłach jak ozdobić kromkę chleba tak, by była nie tylko zdrowa, ale i apetyczna, by zachwycała swym wyglądem. Pojawiały się, więc tu i ówdzie śmieszne buźki, uśmiechy, przemyślne zwierzątka przygotowane z warzyw i żółtego sera. Na przepięknie przystrojonych stołach, przykrytych białym obrusem, znalazły się przygotowane przez uczniów rożne dania, kolorowe talerzyki i kubeczki, papierowe serwetki, soki naturalne i inne zdrowe napoje. Oprócz smacznego posiłku uczniowie doświadczyli również przyjemności z spożycia śniadania przy jednym stole z kolegami i koleżankami.

>>GALERIA<<

Światowy Dzień Spódnicy

Spódnica od dawna była symbolem kobiecości. Jednak nie każdy zna jej historię. Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już w starożytności i prehistorii. Były wykonywane głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni. Z czasem zarysował się wyraźny podział: panowie przysposobili sobie spodnie, kobiety spódnice. Kształt i długość spódnic zmieniał się na przestrzeni wieków, sięgając granic przyzwoitości. Średniowieczne damy z wyższych sfer nosiły na przykład ogromne, szerokie spódnice, których średnica u dołu wynosiła nawet 3 metry. Z kolei rewolucja obyczajowa lat 60. przyniosła ze sobą miniówki, ledwie zakrywające bieliznę. Smutny okres dla wielu miłośników damskich wdzięków rozpoczął się w latach 70., kiedy to spodnie zawitały do kobiecych szaf, a tym samym zasłonięte zostawały kolejne pary nóg. Spodnie szybko stały się ulubioną częścią damskiej garderoby. Nadal w niektórych krajach spódnice są elementami stroju ludowego (np. w Szkocji), jednak w większości są uznawane za insygnia kobiet.

>>galeria<<

"Bezpieczna zebra"

Uczniowie klas 0- II wzięli udział w akcji prewencyjnej policjantów z chełmskiej drogówki "Bezpieczna zebra".
Dzieci zobaczyły jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz oglądały film edukacyjny na temat  podstawowych zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

GALERIA

Dzień Edukacji Narodowej

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

14 października 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Dorota Jaszczuk i złożyła  najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Bardzo ważnym punktem tej uroczystości było złożenie ślubowania przez uczniów klasy I oraz  pasowanie ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Pawłowie.  Po części oficjalnej uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowali wspaniały program artystyczny związany z obchodzonym świętem oraz program poświęcony św. Janowi Pawłowi II Przygotowany program spotkał się z życzliwym  przyjęciem przez publiczność . Pani dyrektor przyznała swoje nagrody, otrzymały je: p. Monika Krępacka-Głownia, p. Elżbieta Rudzik i p. Ewelina Aleksandrowska-Rokita.

GALERIA - klasa 1

GALERIA- Jan Paweł II

GALERIA

 

Wystawa klocków LEGO w Lublinie
Wystawa  klocków LEGO w Lublinie to niesamowite wydarzenie w  naszym kraju. Można tam zobaczyć  wielkie budowle, jak trzy metrowy Tytanic. 
Na taką zabawę 2 października 2015 roku wybrali się uczniowie klasy I, II, III, IV i V.
 
Uczniowie zobaczyli m.in. postacie z bajek, filmów, sceny historyczne czy też najsłynniejsze budowle architektoniczne. Strefa zabaw klockami LEGO była dla dzieci największą atrakcją.

GALERIA

Spotkanie z pracownikiem ZOO

Dnia 24 września 2015 roku odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z pracownikiem ZOO
GALERIA

Sprzątanie świata

W piątek 18 września 2015 roku, jak co roku odbyła się akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA. To już po raz 22 Polska przystąpiła do międzynarodowej akcji mającej na celu poprawę czystości kraju. Tym razem przebiegała ona pod hasłem „Wyprawa – Poprawa”.

GALERIA

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Dnia 18 września 2015 roku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.
 
 
GALERIA
Warsztaty edukacyjno-kulinarne

 

W dniu 23 09.2015 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach edukacyjno -  kulinarnych dotyczących zasad zdrowego żywienia, promujących program „Owoce i warzywa w szkole”. Celem warsztatów jest zapoznanie uczniów z możliwościami samodzielnego przygotowania sałatek, kanapek, surówek, deserów, soków z warzyw i owoców i zachęcenie do spożywania większej ilości tych produktów. Zajęcia kulinarne to idealny pomysł na twórcze spędzanie czasu dzieci i ich rodziców. W miłej atmosferze dzieci mogły uczyć się pracy w grupie, zdobywać nowe doświadczenia kulinarne, a przy okazji dobrze się bawić. Samodzielnie przygotowywały sałatkę jarzynową; obierały warzywa, kroiły, mieszały składniki, a w między czasie pysznie się bawiły. Zwieńczeniem była wspólna degustacja przygotowanych potraw Na zajęciach dzieci odkrywały tajniki zdrowej, domowej kuchni. Nabywały prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. Ponadto uczyły się rozpoznawania smaków, właściwego zachowania przy stole, poprawnego posługiwania się sztućcami oraz dbałości o porządek.

GALERIA

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
Dnia 1 września 2015 roku o godzinie 815 uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po Mszy udaliśmy się do szkoły. Pani dyrektor Dorota Jaszczuk ciepło i serdecznie powitała uczniów, nauczycieli , rodziców oraz zaproszonych gości, ks. kan. Wiktora Łopucha, Pana Zdzisława Krupę wójta Gminy Rejowiec Fabryczny oraz radnych Rady Gminy. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do uczniów klasy pierwszej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Zapoznała klasy z przydziałem wychowawstw. Nowy rok szkolny będzie  zapewne rokiem podejmowania nowych wyzwań oraz kontynuacji dotychczasowych zadań i osiągnięć. Wszystkiego dobrego w roku szkolnym 2015/2016!
GALERIA

KLASA PIERWSZA
Informator o szkołach ponadgimnazjalnych
Ciekawe strony dla uczniów